Все про ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ

Все про ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ

Зелений тариф в Україні.

Згідно закону про електроенергетику: “зелений” тариф – тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов’язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім  доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – вироблена лише мікро-, міні-та  малими гідроелектростанціями), у тому числі на введених в експлуатацію пускових комплексах.
Енергопостачальники зобов’язані купувати електричну енергію, у випадках, обсягах та за цінами, визначеними національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ).
Якщо кортко, “зелений” тариф – механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії.
Як встановити сонячну електростанцію за “зеленим” тарифом ?
Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, та має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.

Не потрібні ліцензія, не потрібно виконувати вимоги відносно «місцевої складової», встановити власну електростанцію і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом може любий споживач електроенергії. Порядок продажу та обліку такої електроенергії,  а також розрахунків за неї затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання  у сфері енергетики.
Вимоги до місця встановлення сонячних батарей,  – фотоелектричних модулів

 • площа даху та/або фасаду має бути достатня для розміщення сонячних батарей загальною потужністю до 30 кВт;
 • орієнтація поля сонячних батарей на південь, як виняток: схід-захід або пд.схід-пд.захід;
 • кут нахилу фотомодулів (визначається від регіону будівництва СЕС);
 • характеристики покрівлі достатні для додаткових вагових навантажень.
 • відсутність будівель, споруд, дерев та інших предметів, які б затіняли сонячні батареї.

Етапи впровадження проекту на “Зеленому тарифі”

 • погодження місця встановлення СЕС;
 • визначення потужності СЕС;
 • погодження комплекту обладнання для будівництва СЕС;
 • погодження типу конструкції на яку будуть монтуватись сонячні модулі;
 • погодження марки та виробника мережевого інвертора;
 • погодження з місцевим РЕМ виділеної потужності на будинок;
 • поставка та встановлення обладнання  для будівництва СЕС;
 • написання заявки – повідомлення енергопостачальній компанії та підготування схеми підключення генеруючої установки з використанням мережевого інвертора;
 • узгодження з енергопостачальником схеми підключення та укладання договору на улашування вузлу обліку* , отримання рахунку на оплату цих послуг по улаштуванню автоматизованого обліку;
 • протягом 5-ти днів з моменту оплати послуг енергопостачальник має привести систему автоматизованного обліку в активний стан для можливості обліку виробленої та спожитої електроенергії.
 • між енергпостачальником та власником домогосподарства укладається додаткова угода купівлі – продажу електроенергії.

Лічильник для зеленого тарифу

Лічильник для “зеленого” тарифу

Для обліку виробленої електрики приватними станціями використовується двонаправлений лічильник активної електричної енергії, що обліковує обсяги відпущеної в електричну мережу та отриману з електричної мережі електричну енергію, а також (додатково) сальдо між ними.

Можливе використання двох однонаправлених лічильників із стопорами зворотного ходу, що обліковують окремо обсяги відпущеної в електричну мережу та отриманої з електричної мережі електричної енергії приватним домогосподарством за календарний місяць.

Орієнтовний розрахунок економічної ефективності проекту з впровадження мережевої сонячної електростанції потужністю 10 квт*

Одними з найбільш перспективних чи економічно вигідних є проекти енергопостачання, впроваджені з використанням «зеленого» тарифу.  В цих проектах електроенергія, вироблена  електростанціями з використанням сонячних батарей, вітрогенераторів, гідростанцій, приймається загальною мережею і оплачується оптовим ринком електроенергії за «зеленим» тарифом.
Продуктивність фотоелектричної станції потужністю 10 кВт в рік, кВт-год** 10 200
Власне енергоспоживання домогосподарством в рік, кВт-год., до 250 кВт-год в місяць 3 000
Надлишок електроенергії, переданий в мережу, проданий за «зеленим»тарифом, кВт-год. в рік 7 200
Показник «зеленого» тарифу з квітня 2019 року, 5,73 грн. за кВт-год. 5,73
Сумарний дохід за рік,  грн.(42 624-зелений тариф + 5040-економія від власного споживання) 47 664
Вартість обладнання мережевої фотоелектричної станції для приватного домогосподарства*, грн 284 000
Окупність без врахування податку з доходів фізичних осіб, років 5,9
*Розрахунок проведений по данних ресурсу європейської спільноти Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS-CMSAF).
** В складі обладнання передбачено: 40 фотоелектричних модулів по 250 Вт, інвертори, система кріплень, супутні комплектуючі та матеріали. Вартість комплекту уточнюється на момент поставки.
В розрахунку наведені дані з урахуванням рівня сонячної інсоляції для умов півдня України.
В західних областях продуктивність сонячних батарей нижча, наприклад, для умов м. Тернополя орієнтовний річний виробіток 10 кВт-ної станції становить  10 200 кВт-год в рік.
До кінця 2029 року власники приватних дахових  електростанцій гарантовано не тільки повернуть інвестиції, а і отримають суттєві прибутки.

 

 
"Електро

Электра ЭКО Хмельницкий. Центр Енергозбережения. https://electra-eko.com.ua.

Продажа, установка и обслуживание. Купить Солнечные электрические панели и водяные коллекторы, котлы твердотопливные и электрические, энергосберегающие, led, светодиодные лампы и светильники, лампочки, стабилизаторы напряжения, керамические панели, терморегуляторы, счетчики, теплый пол, электротехника, сантехника. Электра ЭКО Хмельницкий. Центр Энергосбережение. https://electra-eko.com.ua

Електра ЕКО Хмельницький. Центр Енергозбереження. https://electra-eko.com.ua.

Продаж, встановлення та обслуговування в Хмельницькому.
 
 
Купити Сонячні електричні панелі та водяні колектори, котли твердопаливні та електричні, енергозберігаючі, led, світлодіодні лампи та світильники, лампочки, стабілізатори напруги, керамічні панелі, терморегулятори, лічильники, тепла підлога, електротехніка, сантехніка.

Гуртовим покупцям доставка по місту та області.

Гнучка система знижок.